Narzędzia akumulatorowe

Wszelkie narzędzia wykorzystujące do swojego działania prąd elektryczny zaliczane są grupy elektronarzędzi. Energia pobudzająca do pracy dostarczana jest zazwyczaj za pomocą kabla elektrycznego podłączonego do sieci energetycznej.

Takie rozwiązanie w wielu przypadkach utrudnia i spowalnia wykonywanie prac. W przypadku dużej odległości od nośników elektrycznych podłączenia wymaga zastosowania wielu metrów dodatkowych przewodów w postaci przedłużaczy.
Konstruktorzy chcąc ułatwić wykorzystywanie elektronarzędzi opracowali prosty sposób do przechowywania i doładowania prądu. Akumulatorki bo o nich tu mowa, zastosowano do odpowiednio przekonstruowanych podstawowych narzędzi na prąd.
Dziś każde narzędzie wymagające do pracy prąd elektryczny, posiada swojego odpowiednika wyposażonego w akumulatorki umożliwiające pracę zdalną.

Podstawowe narzędzia akumulatorowe

– Latarka akumulatorowa – dzięki zastosowaniu akumulatorka ładowanego prądem umożliwia długie użytkowanie
– Wiertarko wkrętarka akumulatorowa – duże ułatwienie w posługiwaniu się nią, bezpieczne rozwiązanie umożliwiające pracę bez ograniczającego kabla sieciowego.
– Wiertarko wkrętarka udarowa – podobnie jak klasyczna wiertarka z dodatkowym wzmocnieniem przez udar.
– Wkrętarki – uniwersalne narzędzie umożliwiające łatwy montaż lub demontaż np. ścian w suchej kartonowo gipsowej zabudowie.
– Klucze udarowe – umożliwiają przykręcanie lub odkręcanie śrub. Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie w mobilnych warsztatach usługowych. Odpowiednia końcówka umożliwia dokręcanie lub odkręcanie standardowych śrub jak również bitowych.
– Szlifierki – narzędzie wykorzystywane w wielu pracach i wielu specjalistycznych punktach usługowych.
– Młotowiertarka – dzięki zastosowaniu rozwiązania z ładowaniem akumulatorkami sprawdza się dobrze podczas wykonywania prac w terenie, gdzie ograniczony jest dostęp do stałego źródła zasilania.
– Zszywacze – coraz częściej wykorzystywane w pracach ciesielskich w procesie montażu folii ochronnych podczas wykonywania izolacji dachu drewnianego.
– Nożyce – narzędzia takie najszybciej znajdą zastosowanie w jednostkach straży pożarnej, pogotowia technicznego i podobnych grupach ratowniczych.

Nowoczesność w podstawowych narzędziach elektrycznych i przystosowanie ich do pracy zdalnej, bez konieczności podpięcia do sieci, wpływa na bardziej efektywną i bezpieczną pracę z ich zastosowaniem.